30 Mayıs 2017, Salı
Önemli Haber

“Seks Gurusu”

BİR KİTAP YAZDIM – ASLINDA YAZMADIM, KONUŞMALARIM İÇİNDEN TOPLANDI – adı Seksten Süperbilince O zamandan bu yana yüzlerce kitabım yayınlandı ama kimse – Hindistan’da – diğerlerini okumuyor gibi. Hepsi Seksten Süperbilincekitabını okuyor. Hepsi onu eleştiriyor, hepsi ona karşı. Ona karşı makaleler, kitaplar hala yazılıyor, mahatmalar ona itiraz edip duruyor. Ve diğer kitapların hiçbirinden bahsedilmiyor, diğer kitapların hiçbirine bakılmıyor. Anlıyor musun? Sanki tek bir kitap yazmışım gibi. İnsanlar bir yaranın acısını çekiyor.

Cinsellik bir yara oldu; iyileştirilmeli. BANA GÖRE CİNSEL ORGAZM SANA MEDİTASYON HAKKINDA İLK FİKRİ VERİR – çünkü zihin durur, zaman durur. O birkaç an boyunca zaman yoktur, zihin yoktur, tamamen sessiz ve mutlusundur. Bunu söylüyorum – bu, konuya benim bilimsel yaklaşımımdır; çünkü insanın zihin ve zaman olmazsa mutlu bir duruma erişeceğini anlaması için başka yol yoktur. Cinsellik dışında zihnin, zihnin ve zamanın ötesine gitmesinin bir yolu olduğunu anlaması için başka olasılık yoktur. Meditasyon haline ilk bakışı kesinlikle cinsellik verdi. Ve ben hala bütün dünyada kınanıyorum, çünkü insanlara gerçeği söylüyorum. Kimse meditasyonu nasıl bulduğumuzu açıklamak için bir başka fikir bulamıyor. Onu yol kenarında yürürken bulamazsın – orada yatmaktadır ve sen gidip meditasyonu alırsın.

osho-aşkMeditasyonu nerede buldun? Dünyanın her yerinde tartışılıyorum, kınanıyorum; çünkü ben cinsellikten üstün bilinçliliğe gitmekten bahsediyorum. Ama kimse neden beni kınadıklarını açıklamıyor – otuzdört dile çevrilen, düzinelerce kez basılan ve tüm keşişler tarafından okunan kitabım yüzünden! Hindu da olsalar, Jaina, Hıristiyan, Budist de, keşişler o kitabın en iyi müşterileri. Birkaç ay önce burada, Pune’da bir Jaina konferansı vardı ve sekreterim bana şöyle dedi, “Tuhaf. Jaina keşişleri gelip tek bir kitabı sordu, Seksten Süperbilince Sonra onu giysilerinin altına sakladılar ve kimse anlamasın diye sessizce çıkıp gittiler.” Seksten Süperbilince kitabı cinsellik hakkında değil, süper bilinçlilik hakkındadır. Ama insanın bir kapı, düşüncelerinin ötesindeki sonsuz sessizliğe gitmesinin bir yolu olduğunu anlamasının tek yolu cinsel orgazmdır. Birkaç saniye sürse de, o an sonsuzluktur – her şey durur. Tüm endişeleri, tüm gerginlikleri unutursun.

Kitabı indirimli satın almak için buraya tıklayınız…

Hakkında Osho

Bir de buna bakmaya ne dersiniz?

Meditasyonun Sırrı

Sözlüğe baktığın zaman (bilgi ile bilmek arasında) bir fark yoktur. Ancak gerçek hayatta inanılmaz bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir